Category: Laura Radzewicz

Gdzie ta rewolucja? – recenzja albumu „Spirit” zespołu Depeche Mode

„Spirit” – czternasty album brytyjskiego, synthpopowego giganta Depeche Mode jest zapewne najbardziej spójnym tematycznie dziełem zespołu. Formacja składająca się z Dave’a Gahana (śpiew), Martina Gore’a (klawisze, gitara elektryczna, śpiew) i Andrew Fletchera (klawisze, bas) dokonała żywiołowej i emocjonalnej oceny obecnych zmian politycznych i zachowań społecznych, okraszając ją klasyczną dla zespołu, mroczną, elektroniczną estetyką, znaną już z wcześniejszych albumów, jak przełomowy „Violator” (1990) czy „Music for the Masses” (1987).

Continue reading

Sonda profesorska (10) – Jak nasi nauczyciele wspominają swoje matury?

Właśnie rozpoczął się maj – miesiąc, który u każdego ucznia klasy trzeciej wywołuje bóle brzucha, zawroty głowy, a w skrajnych przypadkach paraliżujący stres. W dzisiejszej sondzie dowiemy się, jak egzaminy maturalne wspominają pan Szymon Woźniak i pielęgniarka Iwona Michalak, jakie przedmioty zdawała pani Natalia Karczewska oraz czego najbardziej obawiały się panie Ewa Narodowiec i Aurelia Bartczak.

Dziesiąta Sonda Profesorska przed nami!

Continue reading

„Jesteśmy na ogół spokojni i opanowani, lecz zdarzają się chwile, kiedy słuchamy ABBY i Beyonce” – z Anną Babrakowską i Emilem Nowakiem z zespołu Youth Novels rozmawiają Daria Maciejewska i Laura Radzewicz

W 2015 roku dwójka szesnastolatków, w tym uczeń klasy 2B naszej szkoły Emil Nowak, po latach nagrywania coverów, postanowiła wykorzystać swój talent twórczy i założyć zespół. Tak powstało Youth Novels. Mimo że nie lubią kategoryzować swojej muzyki, w ich brzmieniu wyczuwalne są wpływy indie popu oraz alternatywy.

Po wydaniu pierwszej EP-ki „I Used to Wreck it All” wyruszyli w trasę promocyjną, którą w minioną sobotę (17 grudnia) zakończył występ w poznańskim Klubie Dragon. W tym też wydarzeniu dane nam było uczestniczyć, a po wszystkim zadać im kilka pytań.

Continue reading

© 2024 Ogólniak

Theme by Anders NorenUp ↑