Category: Katarzyna Nowakowska

Poznaj więzienie w Lichfield!

Serial „Orange Is the New Black” zdobył już duże uznanie, znaczone licznymi wyróżnieniami, w tym jedną z najważniejszych amerykańskich nagród kulturalnych, nagrodą Emmy. Uzo Aduba – wcielająca się w rolę Suzanne Warren – została natomiast nominowana do Złotego Globu (jako najlepsza aktorka drugoplanowa), z kolei rok później cała ekipa mogła cieszyć się z przyznania Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych (SAG Awards) za najlepszą obsadę w serialu komediowym.

Continue reading

Warszawa da się lubić!

20 września dwie klasy drugie udały się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Wraz z opiekunami przeżyli dwa niezwykle ciekawe dni, które przede wszystkim spędzili na zwiedzaniu, eksperymentowaniu i poznawaniu województwa mazowieckiego.

Sama podróż przebiegła dobrze, mimo wczesnej godziny zbiórki. Nie przeszkodziło to jednak w pełnym przeżyciu pierwszego punktu wycieczki, czyli Muzeum Powstania Warszawskiego. Mimo iż nie mieliśmy przewodnika, placówka ta jest tak spójnym i ciekawym miejscem, że z łatwością można było poznać historię samemu. Wrażenia były różne, jedni żywo dyskutowali na temat wojny, drudzy pogrążeni byli w rozmyślaniach, niekiedy ukradkiem ocierając łzę ze swojego policzka.

Continue reading

Nowa piętnastka!

Witamy!

Mamy zaszczyt przejąć naszego szkolnego bloga od starszych koleżanek i kolegów z klasy 3E. W skład nowej ekipy wchodzą uczniowie, którzy postanowili uczęszczać na zajęcia dziennikarskie, a co za tym idzie nabywać doświadczenia – być może – przydatne w przyszłym zawodzie. Będziemy na pewno korzystać z już sprawdzonych form i tekstów, ale spodziewajcie się także interesujących nowości.

Zagłębiając się w lekturę, będziecie mogli na bieżąco śledzić wydarzenia w naszej szkole, poznawać ciekawych uczniów, a także dowiadywać się intrygujących rzeczy w formach felietonów, sprawozdań z imprez czy wywiadów.

W skład nowej redakcji, która będzie zapewniać Wam materiały do czytania, wchodzą: Katarzyna Nowakowska (redaktor naczelna), Wiktoria Marglarczyk i Marcelina Górska (zastępcy), Zuzanna Wróblewska (sekretarz redakcji), Adam Rybicki (szef działu technicznego) oraz Gabriela Bartkowiak, Laura Dąbrowska, Natalia Fisz, Jagoda Linart, Angelika Michalska, Weronika Narodowiec, Agata Nowaczyk, Mateusz Pawlicki, Laura Piotrowska i Mikołaj Wróbel. Opiekunem naszego bloga będzie, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, profesor Sebastian Chosiński.

Mamy nadzieję, że zawarte w naszej szkolnej gazecie treści spodobają się Wam. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy pomysłów – zachęcamy do kontaktu i przyłączenia się do nas!

Katarzyna Nowakowska

Fot. Michał Czwichocki

© 2024 Ogólniak

Theme by Anders NorenUp ↑