Category: Wywiad

„Na świecie jest tyle miejsc, które warto zobaczyć” – wywiad z wolontariuszką Moniką Pawłowską

19 lutego odbyło się spotkanie z Moniką Pawłowską. Monika jest absolwentką naszego liceum, a aktualnie studentką UAM w Poznaniu, która jednocześnie udziela się w wolontariacie misyjnym ,,Studenci bez Granic”. Przyjechała do nas, aby opowiedzieć o tym, na czym on polega i jak do niego dołączyć. Podzieliła się również swoim doświadczeniem z pracy misyjnej w Afryce.

Continue reading

Kto pokieruje szkolnym samorządem w 2020 roku?

Jak już wszyscy wiecie, wielkimi krokami zbliżają się wybory do samorządu szkolnego. W najbliższy wtorek (10 marca) uczniowie naszej szkoły będą mogli postawić krzyżyk przy jednym z nazwisk na karcie wyborczej. W tym roku o funkcję przewodniczącej RSU ubiegają się dwie kandydatki. Nie każdy je zna, a każdy zapewne zastanawia się, która z nich bardziej nadaje się na „przewodniczącą szkoły”. W takiej sytuacji z pomocą przychodzimy my! Przeprowadziłyśmy wywiady z obiema kandydatkami. Dzięki tym rozmowom możecie poznać je bliżej i samemu dojść do wniosku, która sprawdzi się lepiej w roli szefowej Samorządu Uczniowskiego.

Continue reading

Sonda Uczniowska (1) – „Klasztorna” oczyma pierwszaków

Chyba każdy z nas pamięta uczucie zagubienia i zaciekawienia, które towarzyszyły nam przy wkraczaniu w mury szkoły. Pierwszy września to nie tylko smutny powrót do nauki, ale też początek wielu nowych doświadczeń i znajomości, szczególnie dla pierwszaków. Minął już miesiąc, dowiedzmy się zatem, co o naszej szkole sądzą nowe „klasztorniaki”.

Continue reading

„Kontuzje motywują mnie do dalszej pracy” – z płotkarką Anną Kulpińską rozmawiają Kaja Augustyniak i Martyna Berdych

Ania Kulpińska urodziła się 14 kwietnia 1999 roku. Obecnie jest uczennicą naszego liceum, w klasie biologiczno-chemicznej. Wcześniej uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec. Oprócz sportu, uwielbia czytać książki Nicolasa Sparksa i zajmować się manicure’em.

Continue reading

„Moja kadencja to z pewnością nie będzie zapomniana historia!” – z Iwet Anolue, nową przewodniczącą RSU, rozmawia Kacper Bagrowski

17 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali nową przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego – została nią Iwet Anolue z klasy 2E. Zapytaliśmy ją, co sądzi o wynikach wyborów, jak zamierza wypełnić dane uczniom obietnice, jak wygląda wizja kobiecych rządów w naszym liceum… Zapraszamy do lektury!

Continue reading

Najlepsi przyjaciele to harcerska drużyna! O harcerstwie z Hubertem Jezierskim rozmawia Weronika Szłapka

Hubert Jezierski urodził się 30 stycznia 1999 roku w Poznaniu. Jest uczniem klasy drugiej o profilu ekonomicznym. Wcześniej uczył się w Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu. Oprócz harcerstwa zajmuje się prowadzeniem projektu społecznego „Zapomniana Historia”.

Continue reading

„Być muzykiem to cudowna sprawa!” – z pianistą Mikołajem Macioszkiem, studentem poznańskiej Akademii Muzycznej i absolwentem I LO, rozmawia Weronika Marglarczyk

Koncert Mikołajkowy przyciągnął dużą publikę. W jego trzeciej, popołudniowo-wieczornej części miał okazję uczestniczyć absolwent naszej szkoły utalentowany pianista Mikołaj Macioszek. Poproszony o krótką improwizację, z pamięci zagrał utwór z repertuaru Fryderyka Chopina. Widzowie byli oszołomieni i zgotowali mu owację na stojąco!

Mikołaj Macioszek urodził się 8 lutego 1997 roku. Mury naszej szkoły opuścił zaledwie parę miesięcy temu, kończąc klasę o profilu geograficzno-społecznym. Od dwunastu lat gra na fortepianie, który nie bez powodu często nazywany jest „królem instrumentów”. Obecnie Mikołaj jest studentem pierwszego roku Akademii Muzycznej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej.

Continue reading

„Jesteśmy na ogół spokojni i opanowani, lecz zdarzają się chwile, kiedy słuchamy ABBY i Beyonce” – z Anną Babrakowską i Emilem Nowakiem z zespołu Youth Novels rozmawiają Daria Maciejewska i Laura Radzewicz

W 2015 roku dwójka szesnastolatków, w tym uczeń klasy 2B naszej szkoły Emil Nowak, po latach nagrywania coverów, postanowiła wykorzystać swój talent twórczy i założyć zespół. Tak powstało Youth Novels. Mimo że nie lubią kategoryzować swojej muzyki, w ich brzmieniu wyczuwalne są wpływy indie popu oraz alternatywy.

Po wydaniu pierwszej EP-ki „I Used to Wreck it All” wyruszyli w trasę promocyjną, którą w minioną sobotę (17 grudnia) zakończył występ w poznańskim Klubie Dragon. W tym też wydarzeniu dane nam było uczestniczyć, a po wszystkim zadać im kilka pytań.

Continue reading

„Wakeboard jest czymś, co sprawia mi wielką przyjemność” – z Magdaleną Kado rozmawiają Iwet Anolue i Kaja Augustyniak

Magdalena Kado – urodzona 28 kwietnia 1999 w Szamocinie – jest obecnie uczennicą naszej szkoły, klasy 2E (o profilu medialno-europejskim). Uczęszczała do Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Margoninie oraz Publicznego Gimnazjum w Margoninie. Szczególnie interesuje się sportem, a w wolnych chwilach powraca do swojej ulubionej książki, jaką jest „Harry Potter”. Dodatkowo uwielbia odkrywać nowe zagadki razem z Sherlockiem Holmesem.

Dzień dobry, jesteśmy z bloga internetowego „Ogólniak”, czy możemy zadać Ci kilka pytań?
Dzień dobry, oczywiście.

Trenujesz wakeboard. Większość z naszych czytelników zapewne nie ma pojęcia, co to jest. Wyjaśnij, prosimy, jak najbardziej przystępnie, czym jest dyscyplina, której poświęciłaś się bez reszty.
Wakeboard to sport, który jest połączeniem snowboardu i kitesurfingu. W praktyce polega to na tym, że rider na specjalnej desce jedzie po wodzie, wykorzystując siłę wyciągu o polu wielokąta.

Continue reading

„Muzyka… Mój sposób na życie!” – z Michałem Czwichockim rozmawia Weronika Szłapka

Michał Czwichocki – urodził się 22 września 1999 roku w Wągrowcu. Obecnie jest uczniem naszego liceum, w klasie o profilu turystyczno-ekonomicznym; wcześniej uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, a także do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu. Poza grą na perkusji chętnie spotyka się ze znajomymi.michau

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z perkusją?
Około 10 lat temu. Mój tata od zawsze grał „chałtury” jako perkusista. Gdy miałem 5 lat, zaczął zabierać mnie na „próbownię” i pozwalał sobie postukać. Z biegiem czasu coraz bardziej mi się to podobało, tata pokazywał mi różne „patenty”, aż w końcu w wieku 9 lat w prezencie sprawił mi mój pierwszy instrument – bardzo ubogą, ale jednak sentymentalną perkusję elektroniczną (mieszkam w bloku, więc to rozsądniejsze rozwiązanie). Bywało różnie, raz chciało mi się ćwiczyć, a raz nie (jak to u dziecka). Później nabrałem zapału i po trzech latach ćwiczenia w domu zdecydowałem, że chcę zapisać się do Szkoły Muzycznej do klasy perkusji. Bardzo cieszyłem się, kiedy po egzaminach wstępnych znalazłem się na liście przyjętych. Później to już tylko ciężka praca.

Continue reading

© 2024 Ogólniak

Theme by Anders NorenUp ↑