Category: Weronika Szłapka

Tak upadają wszystkie ideały i marzenia… Recenzja filmu „Wojna polsko-ruska”

Podobno łatwiej jest mówić czy pisać niż zmienić słowo w czyn. Kontrowersyjna książka Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” jest niewątpliwie ciężkim orzechem do zgryzienia, aby przełożyć ją na ekran filmowy. Jednak udało się to doskonale. Najważniejsze jest jednak to, że nie traci ona swej pierwotnej wartości, gdyż adaptacja została wiernie odwzorowana.

Continue reading

Najlepsi przyjaciele to harcerska drużyna! O harcerstwie z Hubertem Jezierskim rozmawia Weronika Szłapka

Hubert Jezierski urodził się 30 stycznia 1999 roku w Poznaniu. Jest uczniem klasy drugiej o profilu ekonomicznym. Wcześniej uczył się w Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu. Oprócz harcerstwa zajmuje się prowadzeniem projektu społecznego „Zapomniana Historia”.

Continue reading

Uczniowie pokazali na co ich stać, czyli szkolne mikołajki po raz piętnasty!

Koncert Mikołajkowy jest naszą szkolną tradycją. Zawsze czekamy na niego z dużą niecierpliwością. Jest on bowiem okazją, aby oderwać się od codzienności, ale także by pomóc innym. Udowadnia on, jak wiele można zdziałać w grupie. Każdy z nas czuje dzięki niemu magię świąt, zwraca uwagę na innych, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocnej dłoni. Nasza szkoła spisała się na medal, a uczniowie pokazali, na co ich stać.

                                                                          03

Continue reading

Carl Hermann Busse – wyśnione obrazy

W sobotę 3 grudnia 2016 roku odbyła się uroczystość podsumowującą, zrealizowane w ramach projektu „Wągrowiec: czas odnaleziony”, zadanie pod hasłem „Carl Hermann Busse – wyśnione obrazy”. Cały projekt miał na celu przywrócenie pamięci o niemieckich i żydowskich mieszkańcach Wągrowca, którzy pozytywnie zapisali się w historii naszego miasta. Impreza odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Uroczystości przewodniczyli  państwo Danuta i Sebastian Chosińscy                                                                       .    img_8591

Continue reading

„Muzyka… Mój sposób na życie!” – z Michałem Czwichockim rozmawia Weronika Szłapka

Michał Czwichocki – urodził się 22 września 1999 roku w Wągrowcu. Obecnie jest uczniem naszego liceum, w klasie o profilu turystyczno-ekonomicznym; wcześniej uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, a także do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu. Poza grą na perkusji chętnie spotyka się ze znajomymi.michau

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z perkusją?
Około 10 lat temu. Mój tata od zawsze grał „chałtury” jako perkusista. Gdy miałem 5 lat, zaczął zabierać mnie na „próbownię” i pozwalał sobie postukać. Z biegiem czasu coraz bardziej mi się to podobało, tata pokazywał mi różne „patenty”, aż w końcu w wieku 9 lat w prezencie sprawił mi mój pierwszy instrument – bardzo ubogą, ale jednak sentymentalną perkusję elektroniczną (mieszkam w bloku, więc to rozsądniejsze rozwiązanie). Bywało różnie, raz chciało mi się ćwiczyć, a raz nie (jak to u dziecka). Później nabrałem zapału i po trzech latach ćwiczenia w domu zdecydowałem, że chcę zapisać się do Szkoły Muzycznej do klasy perkusji. Bardzo cieszyłem się, kiedy po egzaminach wstępnych znalazłem się na liście przyjętych. Później to już tylko ciężka praca.

Continue reading

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Licealiści szukali odpowiedzi!

thebata15 listopada 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu odbyło się spotkanie pod hasłem „Przyszłość Unii” zorganizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz naszą szkołę. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 3D oraz 2E. Zajęcia prowadził Tomasz Racławski, wiceprzewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej, prezes fundacji „Projekt Spontan”, oraz doktor Beata Przybylska-Maszner, adiunkt w Zakładzie Badań nad Integracją Europejską na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu .

Continue reading

© 2024 Ogólniak

Theme by Anders NorenUp ↑