Month: Marzec 2020

Człowiek wyjdzie z podziemia, lecz czy podziemie może wyjść z człowieka?

Film ,,Parasite’’ w reżyserii  Bonga Joon-ho to południowokoreańska tragikomedia, która jest laureatem Złotej Palmy podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes oraz czterech nagród na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny. Wśród opinii publicznej, jak i krytyków filmowych wzbudził ogromny zachwyt oraz podziw. Czy słusznie?

Continue reading

Wzór czarnego humoru?

Czarny humor – jedni go unikają jak ognia, inni starają się ignorować, a ktoś jeszcze może dosłownie żyć nim, rzucając na lewo i prawo kontrowersyjnymi żartami. Jednak, jak widać, „sprzedaje” się on ma tyle dobrze, że w 2019 roku powstał film, który można określić wzorcem dla takiego właśnie humoru „Jojo Rabbit”.Continue reading

Sonda uczniowska (8) – Co uczniowie sądzą o panującej pandemii?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. 4 marca 2020 roku w Polsce odnotowano pierwszy przypadek zachorowania na tę chorobę i od tego czasu liczba osób zarażonych wzrasta w bardzo szybkim tempie. W tym momencie (stan na 14 marca 2020) potwierdzono 103 przypadki zarażenia SARS-COV-2. W związku z zaistniałą pandemią, postanowiliśmy zadać kilka pytań uczniom naszej szkoły, co sądzą na temat koronawirusa w Polsce oraz jak zachowują się w zaistniałej sytuacji zagrożenia.

Continue reading

„Na świecie jest tyle miejsc, które warto zobaczyć” – wywiad z wolontariuszką Moniką Pawłowską

19 lutego odbyło się spotkanie z Moniką Pawłowską. Monika jest absolwentką naszego liceum, a aktualnie studentką UAM w Poznaniu, która jednocześnie udziela się w wolontariacie misyjnym ,,Studenci bez Granic”. Przyjechała do nas, aby opowiedzieć o tym, na czym on polega i jak do niego dołączyć. Podzieliła się również swoim doświadczeniem z pracy misyjnej w Afryce.

Continue reading

Kto pokieruje szkolnym samorządem w 2020 roku?

Jak już wszyscy wiecie, wielkimi krokami zbliżają się wybory do samorządu szkolnego. W najbliższy wtorek (10 marca) uczniowie naszej szkoły będą mogli postawić krzyżyk przy jednym z nazwisk na karcie wyborczej. W tym roku o funkcję przewodniczącej RSU ubiegają się dwie kandydatki. Nie każdy je zna, a każdy zapewne zastanawia się, która z nich bardziej nadaje się na „przewodniczącą szkoły”. W takiej sytuacji z pomocą przychodzimy my! Przeprowadziłyśmy wywiady z obiema kandydatkami. Dzięki tym rozmowom możecie poznać je bliżej i samemu dojść do wniosku, która sprawdzi się lepiej w roli szefowej Samorządu Uczniowskiego.

Continue reading

„Ogólniak”, czyli nasz wielki powrót!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Mamy przyjemność poinformować o powrocie Waszego ulubionego informatora szkolnego – z redakcją w nowym, odświeżonym składzie! Wcześniejsze dwa składy tworzyli uczniowie klas humanistycznych, którzy w ramach zajęć szkolnych uczyli się podstaw dziennikarstwa. Tym razem będzie trochę inaczej. W nowej redakcji połączymy pasjonatów pisania z różnych klas i profili!

Continue reading

© 2024 Ogólniak

Theme by Anders NorenUp ↑