Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Mamy przyjemność poinformować o powrocie Waszego ulubionego informatora szkolnego – z redakcją w nowym, odświeżonym składzie! Wcześniejsze dwa składy tworzyli uczniowie klas humanistycznych, którzy w ramach zajęć szkolnych uczyli się podstaw dziennikarstwa. Tym razem będzie trochę inaczej. W nowej redakcji połączymy pasjonatów pisania z różnych klas i profili!

Kim jesteśmy i czego chcemy?

Chcemy dostarczać Wam jak najwięcej informacji. Wywoływać uśmiech dzięki powrotowi na łamy „Ogólniaka” uwielbianych sond profesorskich i uczniowskich. Chcemy dzielić się z Wami szczegółami na temat wydarzeń szkolnych, prezentować związane z nimi relacje. Chcemy dopracowywać nasz warsztat dziennikarski poprzez pisanie wszelkiego rodzaju recenzji oraz felietonów.

Chcemy wprowadzić również nowe, tak samo ciekawe punkty, o których poinformujemy w najbliższym czasie. Zostaną założone specjalne social media, w których będziecie mogli mieć z nami ciągły kontakt, a my będziemy Was informować na bieżąco o szkolnych nowinkach, jak również o tym, co znajdziecie na blogu.

Posiadamy już w swojej kadrze informatyków, grafików, fotografów, ale rekrutacja jest otwarta przez cały rok – dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy nie tylko chcieliby pisać teksty, ale też wykazać się w inny sposób!

Julia Stasiak

redaktor naczelna

Niczym feniks z popiołów, powraca On – „Ogólniak”! Nasz najukochańszy blog szkolny!

Będzie on platformą do przedstawiania poglądów redaktorów na różne sprawy. Na pewno pojawią się też jednak nowe rubryki, oprócz tych kultowych, jak ukochane sondy czy wywiady z uczniami. Przykładowo: opowieści z życia „klasztorniaków”, nowa formuła wiadomości szkolnych oraz „W cztery oczy z…”, w którym rozmowa z profesorami będzie poruszała się wokół pytań zadawanych przez Was.

Dzięki social mediom, które uruchomimy niebawem, będziecie mogli pisać do nas, przedstawiać swoje pomysły, zadawać pytania, które przekażemy nauczycielom, ale także otrzymywać informacje o nowych tekstach. Zaczynamy już dzisiaj – od „gorącego tematu”, czyli wywiadów z kandydatkami na stanowisko przewodniczącego RSU.

Liczymy na to, że nowe oblicze „Ogólniaka” przypadnie Wam do gustu, a Wy odwdzięczycie się docenieniem naszej pracy. Serdeczne pozdrowienia od całej Redakcji!

Filip Koliński

zastępca redaktora naczelnego

Fot. Julia Martyńska