Koncert Mikołajkowy jest naszą szkolną tradycją. Zawsze czekamy na niego z dużą niecierpliwością. Jest on bowiem okazją, aby oderwać się od codzienności, ale także by pomóc innym. Udowadnia on, jak wiele można zdziałać w grupie. Każdy z nas czuje dzięki niemu magię świąt, zwraca uwagę na innych, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocnej dłoni. Nasza szkoła spisała się na medal, a uczniowie pokazali, na co ich stać.

                                                                          03

6 grudnia 2016 roku – już po raz piętnasty – w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich odbył Koncert Mikołajkowy. A mówiąc dokładniej: po raz pierwszy w dziejach były to aż trzy koncerty! Wiele osób zaangażowało się w ich organizację. Te, które zajmowały się dekoracją, mogły wykazać się niezwykłą wyobraźnią. Aula wyglądała cudownie, czuć było magię świąt. Ogromną pracę wykonali również specjaliści od techniki, którzy zajmowali się sprzętem. Dzięki nim nasi artyści bez problemu mogli przedstawiać swoje dokonania. Opiekę nad całym wydarzeniem sprawowała pani Danuta Żwikiewicz-Muszyńska.

Jak już wcześniej było wspomniane, podczas Mikołajek wiele osób miało możliwość zaprezentowania swoich talentów. Koncert zdominowały przede wszystkim popisy wokalne, ale nie zabrakło także występu tanecznego, który przedstawiły niezwykle utalentowane dziewczyny z naszej szkoły: Wenesa Czechowska i Marta Ratajczak. Ich układ choreograficzny spowodował dreszcze i zdumienie u wielu widzów. Był po prostu zjawiskowy. W części wokalnej mogliśmy usłyszeć solistów, duety, jak również całe zespoły. Każdy z nich przygotował inny utwór. Znalazły się wśród nich piosenki świąteczne, jednak nie tylko takie. Wśród wykonawców znaleźli się: Magdalena Pytlińska, Wiktoria Marglarczyk i Liliana Rozmarynowska, Laura Wieczorek i Wioletta Urban, Łukasz Szepielak, Daria Wochal i Michał Czwichocki, Julia Dereżyńska, Emilia Baczyńska, Zuzanna Drews, Zuzanna Babicz i Maja Marcinkowska, Paulina Dawidowicz, Weronika Marglarczyk, Gabriela Bartkowiak, Agata Nowaczyk, Marcelina Górska, Laura Dąbrowska, Zuzanna Nowak, Dawid Wyszyński, Sara Drewicz, Aleksandra Rajewska oraz zespół w składzie Agnieszka Bauza, Daria Wochal, Łukasz Kotarba i Mikołaj Leciejewski.

02

„Koncert mi się podobał. Było czuć fajną atmosferę. Jedyne, do czego bym się doczepił, to fakt, że chyba większość piosenek wykonywanych na koncercie nie miało żadnego związku z świętami” – stwierdził Hubert Jezierski, jeden z widzów. Mimo to dzięki niezwykłej atmosferze udało się nadrobić to małe niedociągnięcie. Każdy z uczestników wspaniale prezentował się na scenie, wykazując się profesjonalizmem. Występy pokazały, jak zdolnych mamy uczniów w szkole. Widzowie bili im brawa, które wskazywały na to, że trud włożony w przygotowanie do koncertu został doceniony. Pierwszy raz w historii Mikołajek odbyły się nie dwa, ale aż trzy koncerty. Wcześniej widzami mogli być tylko nasi licealiści oraz grono pedagogiczne, w tym roku dyrekcja postanowiła zaprosić również gimnazjalistów (przede wszystkim uczniów klas trzecich). Przeznaczony dla nich występ odbył się o godzinie 18.00. Mogli oni zabrać ze sobą swoich rodziców, przyjaciół oraz bliskich, aby wraz z nimi podziwiać efekty pracy naszych licealistów.

Pomiędzy występami odbywały się licytacje. Można było wylicytować między innymi słodycze, misie pluszowe, książki, płyty itd. Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły nieźle przygotowali się, jeśli chodzi o pieniądze. Ważną rolę do spełnienia mieli także prowadzący. Dzięki ich dynamiczności i poczuciu humoru każdą rzecz udawało się sprzedać po bardzo wysokiej cenie. Niejednokrotnie wywoływali przy tym śmiech widowni. Dzięki licytacjom udało się zebrać łącznie prawie 4400 złotych. Pieniądze te trafią do Franka Walecznego, Łukasza z Gruntowic oraz najbardziej potrzebujących osób naszej szkoły.

„Moim zdaniem atmosfera była cudowna, sala przepięknie wystrojona, występujący bardzo utalentowani. Warto też wspomnieć, że licytacje które odbywały sie podczas koncertu, zostaną przeznaczone na szczytny cel, dlatego uczniowie tak chętnie brali w nich udział. Wszyscy dobrze się bawili i poczuli już święta. I o to właśnie chodziło!” – z zadowoleniem podsumowała Zuzanna Drews, jedna z występujących osób.

Brawa należą się organizatorom imprezy, którzy w przygotowanie koncertu włożyli wiele wysiłku, bez którego nie udałoby się osiągnąć takiego efektu. Szczególnie zasłużyli się Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunka, pani Danuta Żwikiewicz-Muszyńska. Podziękowania należą się jednak wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Zdjęcia z Koncertu dostępne są tutaj:[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”Koncert Mikołajkowy 2016″]

Iwet Anolue, Anna Białecka, Weronika Szłapka

Zdjęcia: Piotr Seemann