Szósty grudnia był dniem wyjątkowym dla naszego Liceum. Poza Koncertem Mikołajkowym, o którym więcej przeczytacie TUTAJ , w tym dniu w murach naszej szkoły podziwiać mogliśmy zmagania najlepszych młodych koszykarzy powiatu wągrowieckiego. Pomimo większej liczby zgłoszeń, do zmagań przystąpiły jedynie dwie ekipy – drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pod przywództwem pana Andrzeja Działowskiego oraz reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego, którą poprowadził pan Błażej Maćkowiak. Do zmagań nie przystąpił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

W obu ekipach panowała bojowa atmosfera. Wzajemne dogryzanie sobie i zaczepki trwały już od tygodni. W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Klasztorniacy przygotowania do mistrzostw zaczęli już w październiku. Pod czujnym okiem swego szkoleniowca, wuefisty Błażeja Maćkowiaka, pilnie ćwiczyli elementy motoryczne, rzutowe, jak i taktyczne. Przelane litry potu miały w założeniu dać naszej reprezentacji upragnione zwycięstwo. Zwycięstwo, którego stawką było mistrzostwo powiatu, awans do zawodów rejonowych w Pile oraz oczywiście ogromny prestiż.

Trzon naszej reprezentacji stanowili wspaniali rozgrywający – kapitan Krzysztof Biegun oraz Łukasz Szepielak. W pierwszej piątce na parkiet wyszli również: na skrzydłach Igor Drzazgowski oraz Marcin Batura, a na pozycji centra – Patryk Wyrt. W rolach zmienników oglądaliśmy Leonarda Januchowskiego, Mateusza Borowskiego, Kacpra Bagrowskiego oraz Mikołaja Kurysia.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany; przez pierwsze 5 minut obie defensywy spisywały się na medal, a żadnej z ekip nie udało się zdobyć choćby punktu. Wynik meczu otworzył niezawodny tego dnia Patryk Wyrt. Po rozegraniu dwóch kwart, na tablicy widniał wynik 21:14 dla I LO. Po przerwie oba zespoły ruszyły na parkiet z nowymi siłami. Dzięki znakomitej współpracy na linii Wyrt-Szepielak reprezentantom naszej szkoły udało się odskoczyć na parę punktów i już do końca meczu kontrolować wynik, który ostatecznie brzmiał 46:35 dla Klasztorniaków.

„Nasz zespół poradził sobie fantastycznie, panowała przyjazna i miła atmosfera. Wszyscy byli gotowi, aby zdobyć trofeum. Mecz rozgrywał się w duchu fair play, zabrakło brutalnych fauli i spowodowanych nimi kontuzji. Szkoda, że był tylko jeden zespół, ale mimo to bawiliśmy się dobrze”

– stwierdził zadowolony kapitan drużyny I LO Krzysztof Biegun.

Wyróżnić należy trzech najlepiej punktujących zawodników obu ekip. W ZSP nr 2 po 10 „oczek” zdobyli Aleks Erens i Radosław Dorawa, 8 punktów dorzucił Michał Rakowski. W drużynie I LO najlepiej punktowali natomiast Patryk Wyrt – 13 punktów, Łukasz Szepielak – 12 oraz Marcin Batura, który powiększył nasz dorobek punktowy o 11 „oczek”.

„Od początku prowadziliśmy i spokojnie utrzymywaliśmy przewagę. Martwić mogła jedynie nieskuteczność naszej drużyny, było zdecydowania za dużo niewykorzystanych sytuacji, przez co do końca musieliśmy pilnować wyniku. Trzeba też oddać przeciwnikom że zagrali mądrze i twardo w obronie, a i w ataku potrafili dobrze wykorzystać nadarzające się okazje. Cieszy zwycięstwo, lecz sama gra naszej drużyny mogła być zdecydowanie lepsza. Szkoda że kolejny raz w zawodach tego typu w naszym powiecie, bierze udział tak niewiele drużyn”

– powiedział po meczu najlepszy punktujący naszej drużyny, Patryk Wyrt.


Klasztorniakom, jak i trenerowi, gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za sukces w zawodach rejonowych, które odbędą się w Pile.

Kacper Bagrowski