W nachodzący poniedziałek, 5 lutego, odbędą się – zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły – powszechne wybory, które wyłonią przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o to zaszczytne, ale i trudne stanowisko starać będą się dwie osoby, uczennice klasy 2D: Gabriela Bartkowiak oraz Katarzyna Nowakowska. Abyście, stając przy symbolicznych „urnach” dokonali jak najbardziej świadomego wyboru, postanowiliśmy oddać głos obu kandydatkom. Kim są? Co planują? Dlaczego warto na nie zagłosować? Przeczytajcie!

 

Gabriela Bartkowiak (klasa 2D)


Hej!

Mam na imię Gabrysia i tego roku będę starała się o stanowisko przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Jeśli ktoś mnie nie zna, to opowiem trochę o sobie. Jestem uczennicą klasy 2D. Uczę się na profilu medialnym, tym samym współtworzę naszego szkolnego bloga „Ogólniak”.

Od lat interesuję się harcerstwem; należę do 14 Wągrowieckiej Drużyny Harcerskiej. Lubię biegi długodystansowe. Ciekawi mnie świat zdrowego odżywiania. Wieczorami oglądam filmy i seriale, a gdy chcę zwalczyć nudę, śpiewam i gram na gitarze.

Dlaczego ubiegam się o to stanowisko? Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, komunikatywną i odpowiedzialną. Lubię pracować w zespole i motywować innych do działania. Chciałabym współorganizować szkolne imprezy, by były jeszcze lepsze niż dotychczas. Jak chociażby uwielbiane przez wszystkich Mikołajki. Marzy mi się również bardziej rozrywkowa wersja Dnia Sportu.


Wysiłku się nie boję, ponieważ przez prawie całe wakacje pracowałam. Nauczyło mnie to między innymi dojrzałości, pracy w grupie, obowiązkowości, punktualności, przyznania się do błędu oraz szanowania ciężko zarobionego pieniądza. Jeśli ktoś z Was miałby jakikolwiek problem, chciałabym mu pomóc i doradzić. W życiu stawiam sobie różne cele, a bycie przewodniczącą Samorządu jest jednym z nich. Dążę do samorealizacji, a podjęcie się takiego trudu przyda mi się w przyszłej, wymarzonej pracy. Wierzę, że jestem osobą, która godnie reprezentowałaby uczniów naszej szkoły.

Katarzyna Nowakowska (klasa 2D)


Hej!

Nazywam się Kasia Nowakowska i w tym roku startuję do Samorządu Uczniowskiego. Uczę się w klasie 2D na profilu medialnym. Jestem osobą odpowiedzialną, empatyczną i pomysłową. Nie mam problemu z komunikacją międzyludzką, która jest tak ważna podczas pracy w Samorządzie. Nie lubię nudy, dlatego też jestem zwolenniczką niekonwencjonalnych rozwiązań.

Posiadam doświadczenie w sprawach organizacyjnych. W ubiegłym roku szkolnym miałam przyjemność pracować w Samorządzie jako zastępca przewodniczącej, byłam także współorganizatorem tegorocznych połowinek klasowych, ponadto pełnie funkcję redaktora naczelnego w naszym szkolnym blogu. Jeśli uda mi się wygrać, chciałabym przeprowadzić ankietę na temat tego, czego brakuje Wam w szkole, i w oparciu o Wasze opinie stworzyć taki plan działania, aby jak największa liczba osób była zadowolona.

Chciałabym, aby co jakiś czas jedna z klas, która wykaże się czymś szczególnym, mogła spędzić noc filmową w szkole. Planuję wprowadzić comiesięczną zbiórkę od uczniów, abyśmy za symboliczną złotówkę mogli pomagać potrzebującym z naszej szkoły bądź miasta, a w razie potrzeby kupić do szkoły to, czego nam brakuje. Postaram się, aby w szkole panowała miła atmosfera, a Samorząd był waszym reprezentantem, który w razie problemów zrobi wszystko, co w jego mocy, aby je rozwiązać. Mam nadzieję, że obdarzycie mnie zaufaniem.

Zachęcamy do głosowania!