Redakcja „Ogólniaka” w roku szkolnym 2019/2020

Julia Stasiak – redaktor naczelna

Cześć, nazywam się Julia, choć prędzej mi do Katarzyny. W roku 2019/2020 uczęszczam do klasy IDs o profilu humanistycznym. Sprawuję na Ogólniaku rolę redaktora naczelnego. W wolnym czasie rozwijam siebie, oraz wiążące się z tym zainteresowania. Upodobałam sobie literaturę iberoamerykańską, oraz rosyjską scenę muzyczną, dokładniej post punkową (choć w praktyce wędruję pomiędzy wieloma dekadami). Nazwałabym siebie również amatorką sitcomów! Niektórzy sądzą, że blisko mi do ASP, choć jeszcze szukam swojej drogi w życiu. Mam nadzieję, że budowanie tej strony, będzie jednym z czynników, dzięki którym uda mi się ją znaleźć.

 

  Filip Koliński – zastępca redaktora naczelnego

No witam! Z tej strona moi, Filip! Jeśli będziecie kiedyś na korytarzach słyszeć głośne dźwięki to jest szansa, że to ja! (Na szczęście nie jestem w tym jedyny.) No co mam powiedzieć (a raczej napisać), interesuję polityką (jestem posłem na SDiM) i lubię zbierać niepotrzebne informację. Czasami pogram w gierki komputerowe, a ostatnio nawet w planszowe (zapraszam do kółka). Ano i jestem hobbistycznym historykiem! I mam kota. To chyba idzie w złym kierunku… Bądź co bądź, liczę że praca naszej redakcji przypadnie wam do gustu!                                                                                                                     

 

Nadia Landowska – sekretarz redakcji

Cześć! Mam na imię Nadia. Chodzę do klasy o profilu ogólnym. Chodząc po korytarzu wyglądam na wredną, ale nie oceniajcie książki po okładce. Jestem osobą z dobrym poczuciem humoru, podejmującą szybkie decyzje. W wolnych chwilach lubię oglądać seriale i jeść. Jedną z moich największych miłości są psy, które przejęły moje serce i galerię. Interesuję się sportem, szczególnie jazdą konną. Ciągle szukam swojej ścieżki w życiu, więc chętnie podejmuję się nowych działań. Mam nadzieję, że odnowiony „ogólniak” przypadnie wam do gustu!

 

Jacek Pawelski – spec od spraw technicznych

Siema! Jestem Jacek. Dbam o kwestie techniczne „Ogólniaka”. Jestem raczej spokojną i wyluzowaną osobą. Lubię muzykę i uważam, że każdy z gatunków ma prawo istnieć. Interesuję się również piłką nożną, granie w piłkę jest moim ulubionym sportem. Oprócz tego uwielbiam grać w gry. Moje serce skradło uniwersum Wiedźmina. Grałem w gry, jak i czytałem książki. Liczę, że będziecie często odwiedzać naszą stronę i czytać z przyjemnością. Mam nadzieję także, że będziecie z niecierpliwością czekać na nasze kolejne teksty.

 

Julia Martyńska – fotograf

Hejka! Nazywam się Julia Martyńska i uczęszczam do klasy IDs o profilu humanistycznym. Pełnię rolę naszego „Ogólniakowego” fotografa. Oprócz cykania fajnych fotek w wolnym czasie, interesuje się sztuką pod każdą postacią. Szczególnie muzyką, która towarzyszy mi prawie w każdej chwili (polecam zapoznać się z moimi playlistami na spotify! Muzyka zarówno dla fanów melancholii i muzyki klasycznej, jak i ciężkich brzmień typu Ghostmane, czy $uicideBoy$). Sądzę, że szufladkowanie się na jeden gatunek bywa nudne, a nuda to coś czego w życiu boję się najbardziej. Postaram się, aby cegiełka którą dołożę do funkcjonowania „Ogólniaka”, była jak najbardziej różnorodna. Mam nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie!

 

 Członkowie redakcji:

Zuzanna Wronkowska

Hej. Mam na imię Zuzanna, ale żeby nie było tak poważnie – mówcie mi Wrona. Chodzę do klasy 2D. W wolnym czasie zazwyczaj zajmuję się tym, co można uznać za rzeczy typowo artystyczne: rysuję, piszę… Przynajmniej to na tyle z tego, co mi jako tako wychodzi. Ponadto interesuję się wszystkim, co wchodzi w skład realiów cyberpunkowych – androidami, sztucznymi inteligencjami i tym podobnymi klimatami. Jestem dość roztrzepana i (bardzo) nieśmiała, ale zawsze możemy się wymienić zdjęciami słodkich kotów i memami. Albo memami z kotami.

 

Piotr Ziewiec

Cześć! Jestem Piotrek. Chodzę do drugiej klasy o profilu humanistycznym. Interesuję się historią i motoryzacją. W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, grać w piłkę nożną oraz oglądać anime. Gdy tylko nadarzy się okazja wychodzę z przyjaciółmi, a po wszystkim zanurzam się w wirtualnej rzeczywistości.

 

Dominika Leciejewska

Cześć! Nazywam się Dominika Leciejewska. Jestem członkiem naszej cudownej redakcji „Ogólniaka”. Chodzę do klasy IDs o profilu humanistycznym, dlatego też fascynuje mnie historia i literatura. Jestem osobą szczerą, ambitną i pomocną. Uwielbiam muzykę, poświęcam jej bardzo dużo czasu. Mam wiele zainteresowań i jestem otwarta na wszelkie nowe, ciekawe zajęcia. Mam nadzieję, że z przyjemnością będziecie odwiedzać nasz blog.

 

Natalia Małecka

Cześć! Mam na imię Natalia. Jestem z klasy IBs o profilu matematyczno- geograficznym. Moją pasją jest śpiew, a co za tym idzie gra na gitarze. Jestem harcerką, należę do 14 Wągrowieckiej Drużyny Wędrowniczej oraz do Zespołu Promocji Hufca ZHP Wągrowiec. Uwielbiam także oglądać filmy, dzięki nim mogę widzieć miejsca, które zawsze chciałam odwiedzić. Intryguje mnie podróżowanie. Marzę by zobaczyć cały świat na własne oczy. Wierzę, że Tobie drogi czytelniku będzie się dobrze czytało naszego bloga.

 

Natalia Jaskólska

Hej! Jestem Natalia, chodzę do IID. Lubię czytać książki, głównie kryminały. W wolnych chwilach oglądam filmy i seriale. Uwielbiam muzykę, przepadam za Radiohead. Zajmuję się wszystkim co mnie zaciekawi. Jestem Potterhead oraz Sherlocked w jednym. Interesuję się też superbohaterami, zarówno Marvel jak i DC. Niespełniona poetka z zamiłowaniem do herbaty obdarzona nietuzinkowym poczuciem humoru.

 

Martyna Romaniak

Witam! Jestem Martyna Romaniak z klasy 1Cn. Mieszkam w Gołańczy. Gdy nie uczę się biologii albo chemii uwielbiam słuchać muzyki. Na mojej playliście najczęściej znajdziecie muzykę rockową, metalową, punkową i pochodne tych gatunków. Oglądam dużą ilość seriali i filmów, rysuje i czasami brzdękam na gitarze oraz śpiewam. Od czasu do czasu obejrzę jakieś anime.

 

Maria Kasper

Cześć! Mam na imię Marysia. Słucham bardzo dużo muzyki, jestem otwarta na przeróżne gatunki, dlatego też uwielbiam odkrywać nowych dla mnie wykonawców i poznawać ich twórczość. Czasem zdarzy mi się też coś zmalować, a konkretnie mam na myśli obrazy, gdyż naprawdę bardzo lubię tworzyć coś artystycznego! Działam, również harcersko, gdzie aktualnie pełnię funkcję kronikarki oraz zastępowej w 14 Wągrowieckiej Drużynie Starszoharcerksiej.

 

Klaudia Radecka

Hej! Nazywam się Klaudia Radecka. W wolnym czasie lubię oglądać filmy, seriale, czytać książki (głównie kryminały) i spotykać się ze znajomymi. Chętnie słucham również muzyki. Interesuje mnie psychologia. Lubię także uczyć się jezyków obcych, na które chciałabym znaleźć trochę więcej czasu.

Karolina Laube

Cześć! Nazywam się Karolina Laube. Uczęszczam do klasy o profilu humanistycznym. Ludzie powiadają, że jestem miła, pozytywna i nieśmiała. W wolnym czasie rysuję i chodzę na długie spacery po lesie. Lubię czytać książki i oglądać seriale o tematyce fantasy i science-fiction. Interesuję się astronomią i pisarstwem. Uwielbiam pomagać innym i wywoływać na ich twarzach uśmiech! Mam nadzieję, że spodoba Wam się nasz blog!

 

Kacper Antkowiak

Cześć! Jestem Kacper. Interesuję się historią i informatyką, lubię też języki obce. Między oglądaniem seriali, lubię pograć w gry video czy uprawiać sport. Jestem wielkim fanem piłki nożnej, spędzam dużo czasu na śledzeniu mediów sportowych, przez co wszelkiego rodzaju teksty pisane nie są mi obce. Mam nadzieję, że ten blog będzie naszym wspólnym, ciekawym doświadczeniem i uda nam się wspólnie stworzyć coś fajnego. Do napisania!

 

Julianna Białek

Cześć! Nazywam się Julianna. Chodzę do klasy o profilu ogólnym. Jestem z reguły osobą dość spokojną, ale ambitną. Interesuję się wieloma rzeczami, lecz największą radość sprawia mi muzyka, głównie ta z lat 90-tych. Lubię śpiewać i uczyć się gry na różnych instrumentach. Wolny czas spędzam na czytaniu książek i oglądaniu filmów lub seriali.                                                                      

 

Fabian Ślężak

Priviet, czytelnicy! Jestem, jak się domyślacie, członkiem redakcji ogólniaka, gdzie zajmę się pisaniem artykułów dla was i ewentualnie wesprę naszego technicznego w ogarnianiu strony. Moim największym hobby są gry video, przy których spędzam wiele czasu. Wolne chwile mijają mi także przy fantastyce oraz serialach. Siedzę trochę w komputerach, historii i geografii (profil mat-geo). Zdarzało mi się coś już pisać, ale jeszcze nigdy artykuły na bloga, więc niestety (lub stety) będziecie moim poligonem testowym. Do napisania!                                                                

 

Dawid Tomczak

Cześć! Nazywam się Dawid. Mam 16 lat i jestem świeżym redakcyjnym nabytkiem. Osobiście uważam się za osobę sumienną, empatyczną i uwielbiającą działanie, nawet siedzenie musi mieć jakiś cel! Uwielbiam poezję śpiewaną, szczególnie w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty i SDM. Moim ulubionym gatunkiem filmowym jest horror, ze szczególnym wyróżnieniem dla filmów „Sinister”, oraz „To”. Od pięciu lat należę do harcerstwa, gdzie na chwilę obecną pełnię funkcję przybocznego w 14. Wągrowieckiej Drużynie Harcerskiej.

 

Joanna Gapińska

Cześć! Nazywam się Joanna Gapińska. Uczęszczam do klasy IDn. Interesuję się podróżami, muzyką, a także kinem. Uwielbiam czytać książki o tematyce psychologicznej. Swoją przyszłość chciałabym powiązać z prawem. Jestem osobą nieco nieśmiałą. W wolnym czasie najchętniej oglądam ciekawe filmy bądź spotykam się z przyjaciółmi.

 

Katarzyna Zmudzińska

Siemka, nazywam się Kasia Zmudzińska. Uczęszczam do klasy ICs o profilu bio-chem. Wolny czas poświęcam na aktywność fizyczną, słuchanie podcastów oraz czytanie książek. Uwielbiam spędzać czas w kuchni na realizacji przepisów kulinarnych, które według opinii innych wychodzą mi bezbłędnie. Mam nadzieję, że czytanie tego bloga umili wam czas i dostarczy fajnych informacji.

 

Joanna Purczyńska

Cześć! Mam na imię Asia. Chodzę do klasy IAs o profilu matematyczno-fizycznym. Jestem osobą spokojną, empatyczną, ale też ambitną, choć do realizacji moich celów trochę mi daleko… W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, przepadam za tymi o dystopijnej fabule oraz za „młodzieżówkami”, a z kolei bardziej na co dzień – za fanfikami na wattpadzie. Oczywiście uwielbiam też słuchać muzyki. Interesuję się pisarstwem oraz astronomią, czasem robię też prace plastyczne różnymi, choć niezbyt skomplikowanymi technikami. Chętnie podejmuję się nowych wyzwań i zawsze daję z siebie 120%. Mam nadzieję, że nasz blog będzie najchętniej odwiedzaną przez Was stroną!

 

Redakcja „Ogólniaka” w roku szkolnym 2017/2018

W jej skład wchodzą: (rząd stojący; od lewej strony) Mikołaj Wróbel, Katarzyna Nowakowska, Adam Rybicki, Natalia Fisz, Laura Piotrowska, prof. Sebastian Chosiński, Weronika Narodowiec, Zuzanna Wróblewska, Angelika Michalska, Laura Dąbrowska. (rząd kucający; od lewej strony) Jagoda Linart, Gabriela Bartkowiak, Marcelina Górska, Agata Nowaczyk, Wiktoria Marglarczyk oraz nieobecny na zdjęciu Mateusz Pawlicki.

Katarzyna Nowakowska – redaktor naczelna

Cześć! Nazywam się Kasia Nowakowska i w tym roku przypadła mi funkcja redaktora naczelnego naszego „Ogólniaka”. Lubię wszelaką organizację, dlatego jestem w samorządzie szkolnym. Interesuję się podróżami, historią i psychologią. Jestem osobą dobrze zorganizowaną i empatyczną. Mam nadzieję, że dobrze będzie nam się współpracować i z niecierpliwością będziecie czekać na nasze kolejne teksty.

Marcelina Górska – zastępca redaktora naczelnego

Hejka! Jestem Marcelina i pełnię funkcję zastępcy redaktora naczelnego naszego wspaniałego bloga. Sądzę, że mogłabym opisać siebie jako osobę kreatywną, ambitną, pozytywnie nastawioną do życia i ciekawą świata. Moje pasje to teatr i sztuka. Poza tym interesuje mnie wszystko, co nowe i intrygujące.

Wiktoria Marglarczyk – zastępca redaktora naczelnego

Hejka! Z tej strony Wixa! Pochodzę z Wapna, co już trochę o mnie mówi. Jestem bardzo otwartą i towarzyską osobą, chętnie zawieram nowe znajomości. Interesuję się ezoteryką, parapsychologią, oneironautyką i tematami z nią związanymi. Lubię ćwiczyć, biegać oraz jeździć konno. Od dziecka miałam styczność z muzyką. Gram na kilku instrumentach, jednakże w moim sercu od zawsze znajduje się pianino, z którym związana jestem od dwunastu lat lat.

Zuzanna Wróblewska – sekretarz redakcji

Cześć! Nazywam się Zuzanna Wróblewska i pełnię funkcję sekretarza naszej redakcji. Jestem osobą zorganizowaną, punktualną oraz ciekawą świata. Uwielbiam czytać książki, głównie kryminały. Lubię także oglądać filmy – najchętniej psychologiczne, dramaty oraz te o tematyce historycznej. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi i słucham muzyki – zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Do moich ulubionych zespołów należą Imagine Dragons oraz Happysad.

Adam Rybicki – spec od spraw technicznych

Hej! Nazywam się Adam, mam 18 lat i dbam o kwestie techniczne naszego „Ogólniaka”. Jestem osobą pozytywnie zakręconą, pełną energii i empatii. Uwielbiam muzykę i uważam, że każdy z gatunków ma w sobie coś niezwykłego, wyjątkiem jest dla mnie thrash metal, którego nie potrafię znieść. Od sześciu lat należę do harcerstwa, w którym obecnie pełnię funkcję przybocznego w 14. Wągrowieckiej Drużynie Wędrowniczej. Oprócz tego uwielbiam oglądać seriale. Moje ulubione to „Gra o tron” i „House of Cards”. Moim ulubionym gatunkiem filmowym jest horror. Filmy, które najbardziej zapadły mi w pamięć, to „Sinister” oraz „Lśnienie”.

Członkowie redakcji:

Weronika Narodowiec

Cześć! Nazywam się Weronika Narodowiec i jestem członkiem naszej wspaniałej redakcji. Interesuję się literaturą. Uwielbiam podróżować, chciałabym zwiedzić każdy zakątek świata. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, z którymi spędzam cudowne chwile. Kocham czytać książki, gdy jakaś mnie wciągnie, to nie sposób mnie od niej oderwać. Nie ograniczam się do jednego gatunku, wszystko zależy od tego, na co mam ochotę danego dnia. Podobnie jest w kwestii muzyki. Mam nadzieję, że znajdziecie czas, aby odwiedzać naszego bloga.

Gabriela Bartkowiak

Hejka! Uczęszczam do klasy o profilu medialnym. Po szkole uwielbiam oglądać seriale i filmy. Kocham biegać na długie dystanse, a w tym czasie słuchać energetycznej muzyki. Od najmłodszych lat jestem harcerką, która lubi śpiewać oraz grać na gitarze. Ciekawi mnie świat zdrowego odżywiania. Mam nadzieję, że spodobają Wam się nasze artykuły.

Laura Dąbrowska

Cześć! W wolnym czasie najczęściej czytam książki. Lubię również słuchać muzyki i spotykać się ze znajomymi. Chętnie oglądam filmy animowane i wojenne. Śpiewam w miejskim chórze The Hoor. Moją ulubioną dyscypliną sportową jest koszykówka.

Natalia Fisz

Hej! Nazywam się Natalia Wybrałam kierunek humanistyczny, bo wiążę z nim swoją przyszłość. Interesuję się literaturą oraz fotografią. Wolny czas poświęcam głównie na swoje hobby. Kocham dobre filmy i wieczory z przyjaciółmi.

Jagoda Linart

Cześć! Interesuję się historią i kinem. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, słucham muzyki lub robię zdjęcia… Nie tylko selfie! Uwielbiam oglądać stare, wojenne filmy i czytać książki – głównie romanse, ale nie pogardzę też na przykład dobrym kryminałem. Poza tym lubię także pisać i mam nadzieję, że również z tego powodu będziecie tu często zaglądać.

Angelika Michalska

Cześć! Nazywam się Angelika Michalska i jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Interesuję się historią, literaturą i dziennikarstwem. Lubię oglądać filmy historyczne dotyczące drugiej wojny światowej. Moją pasją – już od dziecka – jest czytanie książek. Ulubionymi gatunkami są powieści przygodowe i kryminały. W wolnych chwilach lubię także słuchać muzyki, głównie Coldplay i Nirvany.

Agata Nowaczyk

Hej! Jestem Agata i mieszkam w Mieścisku. Przede wszystkim interesuje się historią i kinem, uwielbiam filmy i seriale. Nieco mniej fascynuję się muzyką i literaturą. Preferuję raczej spokojny tryb życia, więc moje ulubione zajęcia na zwyczajne dni to… jedzenie i spanie. Jestem bardzo emocjonalną i mimo wszystko towarzyską i komunikatywną osobą.

Mateusz Pawlicki

Jestem Mateusz. Chodzę do klasy II D. Jestem humanistą, dlatego też interesuję się historią i literaturą. Poza tym interesują mnie książki i filmy. W wolnym czasie nie stronię też od gier komputerowych i muzyki klasycznej. Z natury jestem spokojny, jednak w dążeniu do celu bywa, że nie liczę się z ewentualnymi stratami, o ile ich wspólna wartość nie jest wyższa od wartości mety mojej ścieżki.

Laura Piotrowska

Hej! Mam na imię Laura, uczęszczam do klasy 2D. Interesuję się historią i między innymi dlatego wybrałam profil medialny. Moim kolejnym zainteresowaniem jest polityka, jednakże nie mówię o swoich poglądach zbyt głośno, bo – jak wiemy – dyskusje na temat polityki i religii najczęściej kończą się kłótniami. Moim hobby jest malowanie i rysowanie, z tym wiążę swoją przyszłość.

Mikołaj Wróbel

Cześć! Jestem Mikołaj, moje cechy to przede wszystkim towarzyskość i otwartość na nowe znajomości z ciekawymi ludźmi. Interesuję się sztuką, literaturą, psychologią oraz kinem. Moje ulubione gatunki filmowe to thriller, dramat i czarna komedia, a na tronie ulubionego reżysera zasiada Tim Burton. W wolnym czasie lubię posłuchać dobrej muzyki, rysować, spotykać się ze znajomymi lub po prostu spędzać czas sam ze sobą, z kubkiem herbaty i własnymi myślami, krążąc po mojej głęboko ukrytej introwertycznej ścieżce osobowości.

Redakcja „Ogólniaka” w roku szkolnym 2016/2017

W jej skład wchodzą: (w drugim rzędzie od lewej) Mikołaj Strzesak, Martyna Berdych, Kaja Augustyniak, Aleksandra Rajewska, Weronika Marglarczyk, Aneta Gąsior, Laura Radzewicz, Daria Maciejewska. (w pierwszym rzędzie od prawej) Kacper Bagrowski, Wiktoria Semmler, Anna Białecka, Iwet Anolue oraz Weronika Szłapka.

Iwet Anolue – redaktor naczelny

Cześć! Nazywam się Iwet Anolue, mam 17 lat i mieszkam w Wągrowcu. Pełnię funkcję redaktora naczelnego „Ogólniaka”. Uczęszczam do klasy II E. Moimi podstawowymi cechami są punktualność i rzetelność. Jestem samodzielną i pewną siebie osobą, która ma w sobie dużo empatii. Moim ulubionym zespołem jest The Neighbourhood. W wolnych chwilach spotykam się ze znajomymi, a jeśli jestem w domu, to staram się nie przegapić ulubionych seriali. Oczywiście mam też swoją ulubioną książkę – to „Las zębów i rąk” Carrie Ryan. Postaram się was zainteresować, zaciekawić i nie zawieść!

Anna Białecka – sekretarz redakcji

Hej! Nazywam się Anna Białecka, mam 17 lat i mieszkam w Wągrowcu. Pełnię funkcję sekretarza naszej redakcji. Chodzę do klasy 2E. Jestem wrażliwą, pomocną i ambitną osobą. Cenię sobie szacunek. Lubię czytać książki. Zawsze najchętniej wracam do powieści „ Hopeless” Colleen Hoover. Muzyka pełni w moim życiu bardzo ważną rolę. Jednym z moich ulubionych zespołów jest Twenty One Pilots. W wolnych chwilach ubóstwiam oglądać filmy (zwłaszcza komedie romantyczne) oraz spotykać się z przyjaciółmi.

Kacper Bagrowski – zastępca redaktora naczelnego

Witajcie! Nazywam się Kacper Bagrowski i jestem zastępcą redaktora naczelnego naszego „Ogólniaka”. Mam 17 lat, od urodzenia mieszkam w Wągrowcu. Uczęszczam do klasy 2E. Jestem osobą charyzmatyczną, ciekawą świata z poczuciem humoru. Interesuję się dziennikarstwem, z którym zamierzam związać swoją przyszłość, sportem, muzyką i nowymi mediami. Jestem pasjonatem polskiej muzyki, kocham koncerty, moimi ulubionymi artystami są Organek i Taco Hemingway, chociaż nie pogardzę również polskim disco w stylu Braci Figo Fagot. W wolnych chwilach śledzę wszystkie bieżące wydarzenia sportowe lub spotykam się z przyjaciółmi.

Mikołaj Strzesak – zastępca redaktora naczelnego

Cześć! Jestem Mikołaj, mam 17 lat, jak większość już pewnie wie lub nie, chodzę do 2 klasy liceum, konkretnie do medialno-europejskiej. Interesuję się muzyką, szczególnie hip-hop, którego słucham od dziecka. Lubię oglądać filmy i czytać książki, głównie kryminały i science fiction. Dołączyłem do redakcji po to, by wdrożyć parę ciekawych pomysłów, które – mam nadzieję – niedługo zacznę realizować.

Członkowie redakcji:

Kaja Augustyniak

Nazywam się Kaja Augustyniak, mam 17 lat. Jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Chodzę do klasy 2E. Jestem osobą pewną siebie, punktualną i pełną energii. W wolnym czasie spotykam się ze znajomymi i oglądam seriale. Jednym z moich ulubionych jest „Skazany na śmierć” Paula Scheuringa. Uwielbiam słuchać muzyki, oczywiście nie ograniczam się do jednego gatunku; staram się słuchać wszystkiego. Nie mogę pominąć faktu, że oglądam mnóstwo filmów. Moimi ulubionymi gatunkami są: melodramaty, romanse, horrory oraz filmy psychologiczne. Mam nadzieję, że zainteresuje Was moja osoba.

Martyna Berdych

Cześć! Nazywam się Martyna Berdych, mam 17 lat. Chodzę do klasy 2E i jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Jestem szczera, przyjacielska i dobrze zorganizowana. Uwielbiam oglądać seriale, moim ulubionym jest „Grey’s Anatomy” i „Orange is the New Black”. Czytam całkiem sporo książek z gatunku fantastyki i romansu. Jeśli chodzi o muzykę, słucham wszystkiego, co mnie zainteresuje, nie ograniczam się do jednego gatunku. W wolnych chwilach największą radość sprawia mi spotykanie się ze znajomymi.

Aneta Gąsior

Hej! Nazywam się Aneta Gąsior i chodzę do klasy 2E o profilu medialno-europejskim. Moją pasją jest harcerstwo. Należę do 14 Wągrowieckiej Drużyny Wędrowniczej, z którą spotykam się co sobotę na zbiórkach. Przeżyliśmy ze sobą dużo wspaniałych obozów, wędrówek i rajdów. W harcerstwie jestem już od 7 lat. Jednym z kilku moich zainteresowań jest śpiew i gra na gitarze. Lubię czytać książki, ale nie lektury. Uwielbiam trylogię Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” i „Noc, morze i gwiazdy” Heather Graham. W roku szkolnym 2016/2017 będę czasami pisać do „Ogólniaka”.

Daria Maciejewska

Czołem! Nazywam się Daria Maciejewska, mam 17 lat i chodzę do klasy 2E. Jestem jednym z członków naszej fantastycznej redakcji. Jestem osobą szczerą, rzetelną i przyjacielską. Interesuję się teatrem i muzyką. Muzyka to mój świat, przy niej się relaksuję, a koncerty to spełnienie moich marzeń. Jestem wielką fanką zespołu Happysad, który poznałam 7 lat temu i od razu się w nim zakochałam. Uwielbiam również filmy i twórczość Krzysztofa Gonciarza. W wolnych chwilach uwielbiam spotykać się z przyjaciółmi, spędzając z nimi wspaniałe chwile!

Weronika Marglarczyk

Hej! Mam na imię Weronika, mieszkam w Wapnie, chodzę do klasy 2E, jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Interesuję się historią, ezoteryką, literaturą i filozofią. Uwielbiam oglądać stare kino lub filmy wzorowane na ówczesny klimat; nie stronię również od filmów historycznych, kryminalnych, westernów i horrorów. Słucham wielu gatunków muzyki, w tym klasyczną, jak i tę z drugiej połowy ubiegłego stulecia. W wolnym czasie fotografuję, gram na gitarze, czytam książki, jeżdżę konno, spotykam się z przyjaciółmi i staram się szukać pozytywnych aspektów we wszystkim, co mnie spotyka.

Laura Radzewicz

Cześć! Nazywam się Laura Radzewicz, chodzę do klasy 2E i jestem jednym z członków redakcji. Mieszkam w Wągrowcu. Odkąd pamiętam, interesuję się muzyką, a moimi ulubionymi wykonawcami są między innymi David Bowie, Pink Floyd, Radiohead i Joy Division. Interesuję się również filmem oraz fotografią (szczególnie analogową) i to właśnie z nimi wiążę swoją przyszłość. Moimi ulubionymi filmami są „Pulp Fiction”, „Fight Club” i „Birdman”, a serialem – „Miasteczko Twin Peaks”. W wolnych chwilach maluję lub spotykam się ze znajomymi. Ubóstwiam Debbie Harry i Jeana-Michela Basquiata.

Aleksandra Rajewska

Cześć! Nazywam się Ola Rajewska i również jestem uczennicą klasy 2E. Pełnię funkcję redaktora naszego bloga. Mieszkam w Wągrowcu. Interesuję się dziennikarstwem, muzyką i filmem. Jedną z moich ulubionych książek jest saga „Szeptem”, której autorką jest Becca Fitzpatrick, natomiast serial, który oglądam najchętniej, to „Pamiętniki wampirów”. W wolnych chwilach lubię spotykać się z przyjaciółmi.

Wiktoria Semmler

Hej! Nazywam się Wiktoria Semmler, mam 17 lat i jestem jednym z członków redakcji „Ogólniaka”. Chodzę do klasy 2E o profilu medialno-europejskim. Jestem osobą pozytywnie zakręconą, pełną energii i empatii. Interesuję się muzyką. Ukończyłam 6-letni cykl nauki gry na gitarze klasycznej i fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu. Oprócz tego uwielbiam oglądać seriale. Moje ulubione to „Gra o tron” i „Skins”. Jestem osobą wrażliwą, dlatego też moim ulubionym gatunkiem filmowym jest komedia romantyczna. Filmy, które najbardziej mnie poruszyły, to „Pamiętnik” oraz „Trzy metry nad niebem”.

Weronika Szłapka

Cześć! Nazywam się Weronika Szłapka. Jestem jednym z członków redakcji. Mieszkam w Wągrowcu; chodzę, jak pozostałe osoby z redakcji, do klasy 2E.. Od zawsze moją pasją było pisanie różnego rodzaju tekstów. Interesuję się historią (w szczególności mitologią). W wolnym czasie chętnie oglądam komedie lub filmy science fiction (jednym z moich ulubionych jest „Dawca pamięci” Phillipa Noyce’a). Najchętniej sięgam po książki fantasy; ulubieni autorzy to Veronica Rossi i Rick Riordan. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi.