Redakcja „Ogólniaka” w roku szkolnym 2017/2018

W jej skład wchodzą: (rząd stojący; od lewej strony) Mikołaj Wróbel, Katarzyna Nowakowska, Adam Rybicki, Natalia Fisz, Laura Piotrowska, prof. Sebastian Chosiński, Weronika Narodowiec, Zuzanna Wróblewska, Angelika Michalska, Laura Dąbrowska. (rząd kucający; od lewej strony) Jagoda Linart, Gabriela Bartkowiak, Marcelina Górska, Agata Nowaczyk, Wiktoria Marglarczyk oraz nieobecny na zdjęciu Mateusz Pawlicki.

Katarzyna Nowakowska – redaktor naczelna

Cześć! Nazywam się Kasia Nowakowska i w tym roku przypadła mi funkcja redaktora naczelnego naszego „Ogólniaka”. Lubię wszelaką organizację, dlatego jestem w samorządzie szkolnym. Interesuję się podróżami, historią i psychologią. Jestem osobą dobrze zorganizowaną i empatyczną. Mam nadzieję, że dobrze będzie nam się współpracować i z niecierpliwością będziecie czekać na nasze kolejne teksty.

Marcelina Górska – zastępca redaktora naczelnego

Hejka! Jestem Marcelina i pełnię funkcję zastępcy redaktora naczelnego naszego wspaniałego bloga. Sądzę, że mogłabym opisać siebie jako osobę kreatywną, ambitną, pozytywnie nastawioną do życia i ciekawą świata. Moje pasje to teatr i sztuka. Poza tym interesuje mnie wszystko, co nowe i intrygujące.

Wiktoria Marglarczyk – zastępca redaktora naczelnego

Hejka! Z tej strony Wixa! Pochodzę z Wapna, co już trochę o mnie mówi. Jestem bardzo otwartą i towarzyską osobą, chętnie zawieram nowe znajomości. Interesuję się ezoteryką, parapsychologią, oneironautyką i tematami z nią związanymi. Lubię ćwiczyć, biegać oraz jeździć konno. Od dziecka miałam styczność z muzyką. Gram na kilku instrumentach, jednakże w moim sercu od zawsze znajduje się pianino, z którym związana jestem od dwunastu lat lat.

Zuzanna Wróblewska – sekretarz redakcji

Cześć! Nazywam się Zuzanna Wróblewska i pełnię funkcję sekretarza naszej redakcji. Jestem osobą zorganizowaną, punktualną oraz ciekawą świata. Uwielbiam czytać książki, głównie kryminały. Lubię także oglądać filmy – najchętniej psychologiczne, dramaty oraz te o tematyce historycznej. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi i słucham muzyki – zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Do moich ulubionych zespołów należą Imagine Dragons oraz Happysad.

Adam Rybicki – spec od spraw technicznych

Hej! Nazywam się Adam, mam 18 lat i dbam o kwestie techniczne naszego „Ogólniaka”. Jestem osobą pozytywnie zakręconą, pełną energii i empatii. Uwielbiam muzykę i uważam, że każdy z gatunków ma w sobie coś niezwykłego, wyjątkiem jest dla mnie thrash metal, którego nie potrafię znieść. Od sześciu lat należę do harcerstwa, w którym obecnie pełnię funkcję przybocznego w 14. Wągrowieckiej Drużynie Wędrowniczej. Oprócz tego uwielbiam oglądać seriale. Moje ulubione to „Gra o tron” i „House of Cards”. Moim ulubionym gatunkiem filmowym jest horror. Filmy, które najbardziej zapadły mi w pamięć, to „Sinister” oraz „Lśnienie”.

Członkowie redakcji:

Weronika Narodowiec

Cześć! Nazywam się Weronika Narodowiec i jestem członkiem naszej wspaniałej redakcji. Interesuję się literaturą. Uwielbiam podróżować, chciałabym zwiedzić każdy zakątek świata. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, z którymi spędzam cudowne chwile. Kocham czytać książki, gdy jakaś mnie wciągnie, to nie sposób mnie od niej oderwać. Nie ograniczam się do jednego gatunku, wszystko zależy od tego, na co mam ochotę danego dnia. Podobnie jest w kwestii muzyki. Mam nadzieję, że znajdziecie czas, aby odwiedzać naszego bloga.

Gabriela Bartkowiak

Hejka! Uczęszczam do klasy o profilu medialnym. Po szkole uwielbiam oglądać seriale i filmy. Kocham biegać na długie dystanse, a w tym czasie słuchać energetycznej muzyki. Od najmłodszych lat jestem harcerką, która lubi śpiewać oraz grać na gitarze. Ciekawi mnie świat zdrowego odżywiania. Mam nadzieję, że spodobają Wam się nasze artykuły.

Laura Dąbrowska

Cześć! W wolnym czasie najczęściej czytam książki. Lubię również słuchać muzyki i spotykać się ze znajomymi. Chętnie oglądam filmy animowane i wojenne. Śpiewam w miejskim chórze The Hoor. Moją ulubioną dyscypliną sportową jest koszykówka.

Natalia Fisz

Hej! Nazywam się Natalia Wybrałam kierunek humanistyczny, bo wiążę z nim swoją przyszłość. Interesuję się literaturą oraz fotografią. Wolny czas poświęcam głównie na swoje hobby. Kocham dobre filmy i wieczory z przyjaciółmi.

Jagoda Linart

Cześć! Interesuję się historią i kinem. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, słucham muzyki lub robię zdjęcia… Nie tylko selfie! Uwielbiam oglądać stare, wojenne filmy i czytać książki – głównie romanse, ale nie pogardzę też na przykład dobrym kryminałem. Poza tym lubię także pisać i mam nadzieję, że również z tego powodu będziecie tu często zaglądać.

Angelika Michalska

Cześć! Nazywam się Angelika Michalska i jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Interesuję się historią, literaturą i dziennikarstwem. Lubię oglądać filmy historyczne dotyczące drugiej wojny światowej. Moją pasją – już od dziecka – jest czytanie książek. Ulubionymi gatunkami są powieści przygodowe i kryminały. W wolnych chwilach lubię także słuchać muzyki, głównie Coldplay i Nirvany.

Agata Nowaczyk

Hej! Jestem Agata i mieszkam w Mieścisku. Przede wszystkim interesuje się historią i kinem, uwielbiam filmy i seriale. Nieco mniej fascynuję się muzyką i literaturą. Preferuję raczej spokojny tryb życia, więc moje ulubione zajęcia na zwyczajne dni to… jedzenie i spanie. Jestem bardzo emocjonalną i mimo wszystko towarzyską i komunikatywną osobą.

Mateusz Pawlicki

Jestem Mateusz. Chodzę do klasy II D. Jestem humanistą, dlatego też interesuję się historią i literaturą. Poza tym interesują mnie książki i filmy. W wolnym czasie nie stronię też od gier komputerowych i muzyki klasycznej. Z natury jestem spokojny, jednak w dążeniu do celu bywa, że nie liczę się z ewentualnymi stratami, o ile ich wspólna wartość nie jest wyższa od wartości mety mojej ścieżki.

Laura Piotrowska

Hej! Mam na imię Laura, uczęszczam do klasy 2D. Interesuję się historią i między innymi dlatego wybrałam profil medialny. Moim kolejnym zainteresowaniem jest polityka, jednakże nie mówię o swoich poglądach zbyt głośno, bo – jak wiemy – dyskusje na temat polityki i religii najczęściej kończą się kłótniami. Moim hobby jest malowanie i rysowanie, z tym wiążę swoją przyszłość.

Mikołaj Wróbel

Cześć! Jestem Mikołaj, moje cechy to przede wszystkim towarzyskość i otwartość na nowe znajomości z ciekawymi ludźmi. Interesuję się sztuką, literaturą, psychologią oraz kinem. Moje ulubione gatunki filmowe to thriller, dramat i czarna komedia, a na tronie ulubionego reżysera zasiada Tim Burton. W wolnym czasie lubię posłuchać dobrej muzyki, rysować, spotykać się ze znajomymi lub po prostu spędzać czas sam ze sobą, z kubkiem herbaty i własnymi myślami, krążąc po mojej głęboko ukrytej introwertycznej ścieżce osobowości.

Redakcja „Ogólniaka” w roku szkolnym 2016/2017

W jej skład wchodzą: (w drugim rzędzie od lewej) Mikołaj Strzesak, Martyna Berdych, Kaja Augustyniak, Aleksandra Rajewska, Weronika Marglarczyk, Aneta Gąsior, Laura Radzewicz, Daria Maciejewska. (w pierwszym rzędzie od prawej) Kacper Bagrowski, Wiktoria Semmler, Anna Białecka, Iwet Anolue oraz Weronika Szłapka.

Iwet Anolue – redaktor naczelny

Cześć! Nazywam się Iwet Anolue, mam 17 lat i mieszkam w Wągrowcu. Pełnię funkcję redaktora naczelnego „Ogólniaka”. Uczęszczam do klasy II E. Moimi podstawowymi cechami są punktualność i rzetelność. Jestem samodzielną i pewną siebie osobą, która ma w sobie dużo empatii. Moim ulubionym zespołem jest The Neighbourhood. W wolnych chwilach spotykam się ze znajomymi, a jeśli jestem w domu, to staram się nie przegapić ulubionych seriali. Oczywiście mam też swoją ulubioną książkę – to „Las zębów i rąk” Carrie Ryan. Postaram się was zainteresować, zaciekawić i nie zawieść!

Anna Białecka – sekretarz redakcji

Hej! Nazywam się Anna Białecka, mam 17 lat i mieszkam w Wągrowcu. Pełnię funkcję sekretarza naszej redakcji. Chodzę do klasy 2E. Jestem wrażliwą, pomocną i ambitną osobą. Cenię sobie szacunek. Lubię czytać książki. Zawsze najchętniej wracam do powieści „ Hopeless” Colleen Hoover. Muzyka pełni w moim życiu bardzo ważną rolę. Jednym z moich ulubionych zespołów jest Twenty One Pilots. W wolnych chwilach ubóstwiam oglądać filmy (zwłaszcza komedie romantyczne) oraz spotykać się z przyjaciółmi.

Kacper Bagrowski – zastępca redaktora naczelnego

Witajcie! Nazywam się Kacper Bagrowski i jestem zastępcą redaktora naczelnego naszego „Ogólniaka”. Mam 17 lat, od urodzenia mieszkam w Wągrowcu. Uczęszczam do klasy 2E. Jestem osobą charyzmatyczną, ciekawą świata z poczuciem humoru. Interesuję się dziennikarstwem, z którym zamierzam związać swoją przyszłość, sportem, muzyką i nowymi mediami. Jestem pasjonatem polskiej muzyki, kocham koncerty, moimi ulubionymi artystami są Organek i Taco Hemingway, chociaż nie pogardzę również polskim disco w stylu Braci Figo Fagot. W wolnych chwilach śledzę wszystkie bieżące wydarzenia sportowe lub spotykam się z przyjaciółmi.

Mikołaj Strzesak – zastępca redaktora naczelnego

Cześć! Jestem Mikołaj, mam 17 lat, jak większość już pewnie wie lub nie, chodzę do 2 klasy liceum, konkretnie do medialno-europejskiej. Interesuję się muzyką, szczególnie hip-hop, którego słucham od dziecka. Lubię oglądać filmy i czytać książki, głównie kryminały i science fiction. Dołączyłem do redakcji po to, by wdrożyć parę ciekawych pomysłów, które – mam nadzieję – niedługo zacznę realizować.

Członkowie redakcji:

Kaja Augustyniak

Nazywam się Kaja Augustyniak, mam 17 lat. Jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Chodzę do klasy 2E. Jestem osobą pewną siebie, punktualną i pełną energii. W wolnym czasie spotykam się ze znajomymi i oglądam seriale. Jednym z moich ulubionych jest „Skazany na śmierć” Paula Scheuringa. Uwielbiam słuchać muzyki, oczywiście nie ograniczam się do jednego gatunku; staram się słuchać wszystkiego. Nie mogę pominąć faktu, że oglądam mnóstwo filmów. Moimi ulubionymi gatunkami są: melodramaty, romanse, horrory oraz filmy psychologiczne. Mam nadzieję, że zainteresuje Was moja osoba.

Martyna Berdych

Cześć! Nazywam się Martyna Berdych, mam 17 lat. Chodzę do klasy 2E i jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Jestem szczera, przyjacielska i dobrze zorganizowana. Uwielbiam oglądać seriale, moim ulubionym jest „Grey’s Anatomy” i „Orange is the New Black”. Czytam całkiem sporo książek z gatunku fantastyki i romansu. Jeśli chodzi o muzykę, słucham wszystkiego, co mnie zainteresuje, nie ograniczam się do jednego gatunku. W wolnych chwilach największą radość sprawia mi spotykanie się ze znajomymi.

Aneta Gąsior

Hej! Nazywam się Aneta Gąsior i chodzę do klasy 2E o profilu medialno-europejskim. Moją pasją jest harcerstwo. Należę do 14 Wągrowieckiej Drużyny Wędrowniczej, z którą spotykam się co sobotę na zbiórkach. Przeżyliśmy ze sobą dużo wspaniałych obozów, wędrówek i rajdów. W harcerstwie jestem już od 7 lat. Jednym z kilku moich zainteresowań jest śpiew i gra na gitarze. Lubię czytać książki, ale nie lektury. Uwielbiam trylogię Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” i „Noc, morze i gwiazdy” Heather Graham. W roku szkolnym 2016/2017 będę czasami pisać do „Ogólniaka”.

Daria Maciejewska

Czołem! Nazywam się Daria Maciejewska, mam 17 lat i chodzę do klasy 2E. Jestem jednym z członków naszej fantastycznej redakcji. Jestem osobą szczerą, rzetelną i przyjacielską. Interesuję się teatrem i muzyką. Muzyka to mój świat, przy niej się relaksuję, a koncerty to spełnienie moich marzeń. Jestem wielką fanką zespołu Happysad, który poznałam 7 lat temu i od razu się w nim zakochałam. Uwielbiam również filmy i twórczość Krzysztofa Gonciarza. W wolnych chwilach uwielbiam spotykać się z przyjaciółmi, spędzając z nimi wspaniałe chwile!

Weronika Marglarczyk

Hej! Mam na imię Weronika, mieszkam w Wapnie, chodzę do klasy 2E, jestem członkiem redakcji „Ogólniaka”. Interesuję się historią, ezoteryką, literaturą i filozofią. Uwielbiam oglądać stare kino lub filmy wzorowane na ówczesny klimat; nie stronię również od filmów historycznych, kryminalnych, westernów i horrorów. Słucham wielu gatunków muzyki, w tym klasyczną, jak i tę z drugiej połowy ubiegłego stulecia. W wolnym czasie fotografuję, gram na gitarze, czytam książki, jeżdżę konno, spotykam się z przyjaciółmi i staram się szukać pozytywnych aspektów we wszystkim, co mnie spotyka.

Laura Radzewicz

Cześć! Nazywam się Laura Radzewicz, chodzę do klasy 2E i jestem jednym z członków redakcji. Mieszkam w Wągrowcu. Odkąd pamiętam, interesuję się muzyką, a moimi ulubionymi wykonawcami są między innymi David Bowie, Pink Floyd, Radiohead i Joy Division. Interesuję się również filmem oraz fotografią (szczególnie analogową) i to właśnie z nimi wiążę swoją przyszłość. Moimi ulubionymi filmami są „Pulp Fiction”, „Fight Club” i „Birdman”, a serialem – „Miasteczko Twin Peaks”. W wolnych chwilach maluję lub spotykam się ze znajomymi. Ubóstwiam Debbie Harry i Jeana-Michela Basquiata.

Aleksandra Rajewska

Cześć! Nazywam się Ola Rajewska i również jestem uczennicą klasy 2E. Pełnię funkcję redaktora naszego bloga. Mieszkam w Wągrowcu. Interesuję się dziennikarstwem, muzyką i filmem. Jedną z moich ulubionych książek jest saga „Szeptem”, której autorką jest Becca Fitzpatrick, natomiast serial, który oglądam najchętniej, to „Pamiętniki wampirów”. W wolnych chwilach lubię spotykać się z przyjaciółmi.

Wiktoria Semmler

Hej! Nazywam się Wiktoria Semmler, mam 17 lat i jestem jednym z członków redakcji „Ogólniaka”. Chodzę do klasy 2E o profilu medialno-europejskim. Jestem osobą pozytywnie zakręconą, pełną energii i empatii. Interesuję się muzyką. Ukończyłam 6-letni cykl nauki gry na gitarze klasycznej i fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu. Oprócz tego uwielbiam oglądać seriale. Moje ulubione to „Gra o tron” i „Skins”. Jestem osobą wrażliwą, dlatego też moim ulubionym gatunkiem filmowym jest komedia romantyczna. Filmy, które najbardziej mnie poruszyły, to „Pamiętnik” oraz „Trzy metry nad niebem”.

Weronika Szłapka

Cześć! Nazywam się Weronika Szłapka. Jestem jednym z członków redakcji. Mieszkam w Wągrowcu; chodzę, jak pozostałe osoby z redakcji, do klasy 2E.. Od zawsze moją pasją było pisanie różnego rodzaju tekstów. Interesuję się historią (w szczególności mitologią). W wolnym czasie chętnie oglądam komedie lub filmy science fiction (jednym z moich ulubionych jest „Dawca pamięci” Phillipa Noyce’a). Najchętniej sięgam po książki fantasy; ulubieni autorzy to Veronica Rossi i Rick Riordan. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi.