Cudowny film „Jutro będziemy szczęśliwi” francuskiego reżysera Hugo Gélina z popularnym w ostatnich latach aktorem Omarem Sy (znanym z nagradzanego filmu „Nietykalni”) to opowieść, po której będziemy rozbawieni i rozczuleni, choć chwilami pełni smutku i nieświadomi napływających do oczu łez.

Na początku poznajemy Samuela, żyjącego na Riwierze Francuskiej, pływającego na jachcie i obracającego się wśród pięknych turystek. Jego życie przepełnione jest imprezami i wolnością bytu. Wszystko zmienia się, gdy odwiedza go Kristin (Cléménce Poésy), jedna z przelotnych kochanek i wręcza mu dziecko, o którego istnieniu nawet nie miał pojęcia. Kobieta, stwierdzając, że jest ono jego, zostawia dziewczynkę i ojca samych.

Samuel (Omar Sy) naturalnie próbuje odszukać matkę pociechy, lecz wszystko podąża w innym kierunku. Bohater odtąd musi dojrzeć i stać się pełnoetatowym ojcem malutkiej Glorii. Nie miał żadnego pojęcia o wychowaniu. Po kilku latach opieki i wszelkich zabawnych wpadkach związanych z edukacją córki, zostaje w końcu kochającym oraz jedynym w swoim rodzaju ojcem.

 

Każdą chwilę spędza z dziewczynką, przez co świetnie oboje się rozumieją. Zawsze mogą na siebie liczyć. Gdy Gloria (Gloria Colston) ma osiem lat, nagle pojawia się jej matka, choć wcześniej nie dawała żadnych oznak życia. Co wydarzyło się dalej z bohaterami, musicie przekonać się sami.

Film pełen jest mistrzowskich kadrów i ciepłej kolorystyki. Rewelacyjna jest gra Omara Sy, który intryguje widza, z lekkością odgrywając rolę roztrzepanego, ale zarazem uczuciowego ojca. Uwagę przykuwa również Gloria Colston. Jej uroczy uśmiech i dobry kontakt z filmowym Samuelem są nie do zastąpienia.

Uważam, że „Jutro będziemy szczęśliwi” jest to przyjemnym i relaksującym filmem, który pokazał, jak jednorazowa przygoda miłosna może stać się zobowiązaniem na całe życie. to szczera opowieść, która uczy dojrzałości, ukazuje miłość i budowanie silnej więzi.  Jednocześnie przedstawia walkę i zmagania z przeciwnościami losu. Idealny film, by zakończyć dzień z gorącym kubkiem herbaty w ręku.

Gabriela Bartkowiak

 

Ocena: 9/10
Reżyseria: Hugo Gélin
Scenariusz: Hugo Gélin, Mathieu Oullion, Jean-André Yerles
Zdjęcia: Nicolas Massart
Muzyka: Rob Simonsen
Główne role: Omar Sy, Clémence Poésy, Gloria Colston, Antoine Bertrand
Kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania
Czas trwania: 118 minut
Rok produkcji: 2016
Tytuł oryginalny: „Demain tout commence”