W imieniu całej szkolnej społeczności postanowiliśmy „przepytać” kandydatki na stanowisko przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego. Mamy jednocześnie nadzieję, że odpowiedzi, których udzieliły, pozwolą Wam dokonać wyboru podczas poniedziałkowego głosowania.

 

 

Gabriela Bartkowiak (klasa 2D)

Dlaczego postanowiłaś kandydować w wyborach do Samorządu Uczniowskiego?

Postanowiłam wziąć w nich udział, ponieważ uważam, że podczas poprzedniej kadencji nie wykorzystano stu procent możliwości. Chciałabym wprowadzić takie zmiany, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli zadowoleni. Dzięki mojemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie naprawdę wiele osiągnąć.

Co uważasz za największy plus naszej szkoły?

Jednym z ważniejszych plusów jest radio. Ale niestety jego działalność w ostatnich latach nie była na wysokim poziomie, co chciałabym zmienić na lepsze. Kolejną inicjatywą, która przypadła do gustu mi oraz reszcie uczniów, jest coroczny Koncert Mikołajkowy, podczas którego zbieramy pieniądze dla potrzebujących i zarazem świetnie się bawimy. Ponadto najbardziej motywująca rzeczą jest to, jak odnoszą się do nas nauczyciele. Szanują nasze zdanie i traktują jak dorosłych ludzi, dając nam swobodę działania. Dzięki temu zyskujemy pole do indywidualnego rozwoju. Popieram również działalność PCK i chciałabym ją wspierać jako samorząd.

Co jest największym minusem szkoły?

Problem z organizacją i przepływem informacji, który nieraz bywa utrudniony. Jednak, mimo wszystko, większość problemów naszej szkoły to sprawa indywidualna każdego ucznia, a wszystkie da się rozwiązać, w czym chciałabym pomóc.

Jakie działania poprzednich samorządów zasługują, Twoim zdaniem, na kontynuację?

Świetnym pomysłem poprzedniego samorządu było użycie – jako dodatkowe miejsca do siedzenia – palet, które ozdabialiśmy podczas  Dnia Wiosny. Miło wspominam również podarowanie pączków z okazji Dnia Chłopaka. Nie mogę jednak przytoczyć inicjatyw z dawniejszych kadencji, ponieważ nie chodziłam jeszcze do naszego liceum.

Czy masz już wybrane osoby, z którymi chciałabyś współpracować w Radzie?

Długo zastanawiałam się nad wyborem odpowiednich osób, ponieważ muszą być odpowiedzialne i chętne, aby poświęcać czas dla dobra szkoły. Na miejsce sekretarza wybrałam Martynę Muszyńską, którą znam od wielu lat z harcerstwa i zawsze mogę na nią liczyć. Niestety osoby odpowiedzialnej za finanse jeszcze nie wybrałam, ale na pewno musiałaby być bardzo sumienna i dokładna.

Wymień trzy najważniejsze zamierzenia, jakie chciałabyś zrealizować w czasie swojej kadencji?

Jednym z trzech najważniejszych zamierzeń jest, jak wcześniej wspominałam, ulepszenie działalności radia. Kolejną sprawą jest udoskonalenie Dnia Sportu i Dnia Wiosny. Ostatnim pomysłem jest wprowadzenie comiesięcznego dnia tematycznego, który będzie okazją do zdobycia punktów do pucharu dyrektora.

Czego – jako przewodnicząca RSU – oczekujesz od swoich koleżanek i kolegów?

Liczę na to, że uczniowie będą zaangażowani w życie szkoły oraz w organizowane dla nich wydarzenia, jak również, że uszanują czas i pracę, jaką samorząd wkłada w realizacje postawionych celów.

A na co liczysz ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego?

Mam nadzieję, że będę miała wsparcie ze strony dyrekcji oraz grona pedagogicznego, że nauczyciele zapewnią mi pomoc przy organizacji imprez, a dyrektor pozwoli na realizację planów.

W roli „przepytującego” wystąpił Sebastian Chosiński